اجرای طرح ساماندهی سد معبر در شهر سراب

طرح ساماندهی سد معبر در سطح پیاده رو ها و خیابان های شهر انجام شد.

به گزارش سایت اطلاع رسانی سرابِ من (www.sarabeman.ir)، به نقل از روبط عمومی شهرداری سراب طرح ساماندهی سد معبر در سطح پیاده رو ها و خیابان های شهر انجام شد.

امروزه سد معبر در سطح شهرها پديده ناهنجار و یكی  از مشكلات بسيار مهم براي شهرداري ها محسوب مي شود که هر روز افراد زيادي با استفاده نابجا از معابر عمومی مانع از تردد روان و اعمال حق عمومی می شوند كه در مقابل چنین رفتارهایی شهرداری و ماموران آن مكلف به رسيدگی و جلوگيری از این اقدامات و رفع این سد معبر می باشد.

برای اجرای اين تكليف قانونی شهرداری ها همواره با مشكلات زيادی روبرو بوده و عدم ضمانت اجرايی كافی جهت ارتكاب اين تخلف در قانون موجود نيست و در بسياري از مواقع شاهد درگيري ميان ماموران شهرداری و افراد متخلف در اين زمينه هستيم.

شهر سراب نيز از اين معضل مصون نمانده و هجوم دستفروشان بومي و غير بومي از يك طرف و سد معبر مغازه داران از سوي ديگر سبب اعتراض شهروندان نسبت به عدم تردد مناسب از پياده روها و رعايت نشدن حقوق شهروندي شده است.

انسداد پیاده روها باعث اختلال در رفت و آمد عادی مردم و ایجاد ترافیک در یک سمت خیابان می شود و این یک چالش در سطح شهر محسوب می شود که تبعات منفی خود را بر اشتغال و زندگی روزمره مردم خواهد داشت.

اشغال پیاده‌روها در سراب امروز به‌ عنوان یکی از مهمترین مشکلات برای شهروندان تبدیل و باعث نقض حقوق شهروندی در این شهر شده است.

تعداد زياد دستفروشان در پياده روها ها عملا رفت و آمد شهروندان را با مختل مواجه كرده به طوري كه بسياري از عابران مجبور هستند از خيابان عبور كنند.

 مسئول خدمات شهری شهرداری سراب در این رابطه به روابط عمومی شهرداری گفت اجرای قانون سد معبر ضمن تامین و حفظ حقوق شهروندان سبب زیبایی معابر سطح شهر و نیز آرامش و آسایش آنان می‌شود.

 وی گفت: براساس ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها سدمعبر و اشغال پیاده روها ممنوع بوده و شهرداری مکلف است از آن جلوگیری کند

وی آزادسازی پیاده رو ها و رفع سد معبر از مهمترین خواسته های بحق شهروندان و از اولویتهای مدیریت شهری سراب عنوان کرد و افزود: برخورد قهریه در شرایط کنونی جامعه با پدیده سدمعبر پاسخگو نیست و ضروری است تدابیری برای ساماندهی سدمعبر توسط مدیریت شهری با همراهی مردم اتخاذ شود.

شهرداری سراب با همراهی سایر ادارات جهت دستیابی به این هدف، ضمن نصب بنر و اطلاع رسانی و متعاقبا صدور اخطاریه و آزادسازی پیاده رو، طی اخطاریه کتبی، از آنان تعهد تعیین حریم را اخذ کرده و امروز اولین مرحله با رعایت نکنندگان اجرا شد.

روابط عمومی

روابط عمومی شهرداری سراب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

آسفالت ریزی کوچه گشن انجام شد

چهارشنبه 17 شهریور 1400
آسفالت ریزی کوچه گلشن سراب به متراژ 250 مترمربع انجام شد.